MENU
Golf Historie Greensgate

Historie místa

Půvabná krajina, která se vlní kolem řeky Klabavy, učarovala vášnivé hráče golfu k rozhodnutí, aby si zde v roce 2003 vybudovali své vlastní hřiště. V tomto místě se však nacházely výrazné stopy po těžbě železné rudy, proto bylo zřejmé, že bez zásadní rekultivace zde golfové hřiště nikdy nevznikne.

Pro lokalitu nedaleko Dýšiny hovořil nejen dostatečně velký prostor (130 hektarů pozemků), zeleň a blízkost vody, ale také dálnice D5, která zajišťuje dostupnost od Prahy, Plzně i Německa.

Dýšinské golfové hřiště nevzniklo na zelené louce, jak by se dalo očekávat, ale bylo pečlivě zasazeno do krajiny. Z tohoto důvodu jsou kolem celého areálu vzrostlé stromy.

Náročnou a citlivou rekonstrukcí prošly i budovy bývalé hospodářské usedlosti. Dominantou areálu je dnes sýpka z druhé poloviny 18. století, v níž jsou hostům k dispozici historické apartmány. Na sýpku navazuje budova restaurace.

První míček byl na golfovém hřišti odpálen 21. srpna 2004.

V roce 2017 se Golf Park Plzeň - Dýšina změnil na Greensgate Golf & Leisure Resort, čemuž předcházely velké přestavby na hřišti. PAR se zvýšil na 72, byly vybudovány nové greeny, odpaliště i bunkery na vybraných jamkách. Stejně tak se rozšířily nové cvičné plochy pro akademii a vybudovalo se zde nové zázemí včetně špičkové gastronomie. Veškeré přeměny, které se na hřišti uskutečnily, podtrhly atraktivitu celého golfového resortu.

Greensgate představuje otevřenost. Golf není jen pro uzavřenou skupinu nadšenců, ale stává se moderním sportem pro všechny, kdo chtějí trávit čas aktivně, společně a v přírodě. Golfovým resortem prostupují hodnoty, jako je optimismus, nadšení, čerstvost, stejně jako tradice, stabilita a respekt. Je to významný krok k tomu, aby se Greensgate Golf & Leisure Resort přiřadil ke špičkovým a světově uznávaným golfovým hřištím.


Významné události a světoví hráči

  • Časopis Golf Digest udělil titul Hřiště roku 2008 a proslulé ostrovní jamce číslo 11 propůjčil ocenění nejlepší jamka v letech 2006, 2007 a 2008.
  • Společnost Ladies European Tour si hřiště vybrala pro svoji stejnojmennou prestižní soutěž, největší evropskou událost v dámském golfu. Její první ročník se zde odehrál v roce 2013 a následovaly další ročníky této prestižní série v letech 2014–2016.
  • Česká golfová federace v roce 2016 vyhodnotila mládež, která hraje v místní akademii, jako nejúspěšnější v České republice.
  • V letech 2016 - 2019 se u nás koná kvalifikační turnaj z Faldo Series, mezinárodní golfové juniorské série, která byla založena šestinásobným Major vítězem Sirem Nickem Faldem v roce 1996 s cílem dát příležitost mladým lidem poznat golf a zároveň podpořit nadějné juniorské golfisty na jejich cestě  vzhůru k nejvyšším metám. Už teď vyhlížíme jubilejní 10. ročník, který se opět bude konat v Greensgate Golf & Leisure Resortu.

  • Gary Player, který patří mezi největší ikony světového golfu.
  • Sam Torrance, kapitán evropského týmu RyderCupu.
  • Padraig Harrington, několikanásobný vítěz Masters.
  • Laura Davies, dámská golfová legenda, která se zúčastnila Ladies European Tour.
  • Cheyenne Woods, neteř slavného golfisty Tigera Woodse.
  • Sir Nick Faldo, šestinásobný vítěz kategorie Major poprvé v ČR.

Greensgate

© Greensgate 2024, Design by Beneš & Michl

Greensgate Golf & Leisure Resort - Dýšina on Leadingcourses.com

Online rezervace

Příjezd
Odjezd
Rezervace ubytování
Rezervace Teetime