MENU
Novinky | Greensgate Jak u nás proběhla návštěva Sira Nicka Falda?

Jak u nás proběhla návštěva Sira Nicka Falda?

19. září 2019

Šestinásobný vítěz turnajů kategorie major, Sir Nick Faldo, se poprvé představil na českém hřišti. Dvaašedesátiletý Angličan přijel na pozvání Greensgate Golf & Leisure Resortu na Dýšinu, kde se letos již počtvrté konalo národní finále turnaje Faldo Golf Series pro mladé hráče.

„Jsem v Česku poprvé. Těší mě, že naše série má tady už tradici, příští rok se bude hrát podesáté. Z Česka vyšla na naší sérii spousta talentů jako Ondřej Lieser, Šimon Zach nebo Jiří Zuska a doufám, že úspěchy budou pokračovat,“ říkal Sir Nick Faldo, který přijel se svým týmem z Berlína, než se druhý den vydal opět na cestu do dalšího dějiště svého turnaje na Slovensko.

Po příjezdu na Dýšinu se Sir Nick rozehrál na driving range a pak nastoupil k exhibici s juniory Greensgate Golf Academy na šest jamek v systému texas scramble, které přihlížela necelá stovka fanoušků. První tři jamky hrál s Lukášem Jandou a Martinem Šikošem, s birdie na závěrečné trojce. Následující čtyřku, pětku a osmnáctku pak obešel s Danem Hlaváčkem a Kryštofem Strýčkem ve třech parech.

Po dohrání se konaly ještě exhibiční rány z bunkeru na 18. jamce. Nakonec Sir Nick symbolicky rozhoupal zvon v kapličce u osmnáctého greenu, na oslavu letošního 15. výročí otevření západočeského hřiště.

Následovala ještě tisková konference ve Školícím centru Greensgate, rozhovor pro Českou televizi z odpaliště jedničky, která jej bude vysílat v rámci pořadu Téma pro hosta 22. října , a slavnostní večeře s vedením klubu.

Na sestřih z celého dne se můžete podívat v následujícím videu:

Faldo video 2 Facebook

Na druhý den z rána se celá expedice ještě vydala na rychlou obhlídku Plzeňského Prazdroje a dále již směrem k našemu východnímu sousedovi.

Jak se Faldovu týmu spalo, když museli vyrážet už za svítání, aby viděli východ slunce z 11. jamky u Ejpovického jezera? To a ještě mnohem více z plzeňského pivovaru v následujícím videu:

Text: Čeněk Lorenc, Ondřej Svoboda, Foto - Zdeněk Sluka, Video - Jonathan Sayeb, Faldo SeriesNovinky

Zveme Vás na zahájení sezóny

Zveme Vás na zahájení sezóny 2023 s šéfkuchařem národního týmu Martinem Svatkem! 

Klubové poplatky pro sezonu 2023 vyhlášeny

Klubové poplatky pro sezónu v období 15.3. - 14.11.2023

Kam dál

Greensgate

© Greensgate 2024, Design by Beneš & Michl

Greensgate Golf & Leisure Resort - Dýšina on Leadingcourses.com

Online rezervace

Příjezd
Odjezd
Rezervace ubytování
Rezervace Teetime