MENU
Novinky | Greensgate Jak u nás proběhla návštěva Sira Nicka Falda?

Jak u nás proběhla návštěva Sira Nicka Falda?

19. září 2019

Šestinásobný vítěz turnajů kategorie major, Sir Nick Faldo, se poprvé představil na českém hřišti. Dvaašedesátiletý Angličan přijel na pozvání Greensgate Golf & Leisure Resortu na Dýšinu, kde se letos již počtvrté konalo národní finále turnaje Faldo Golf Series pro mladé hráče.

„Jsem v Česku poprvé. Těší mě, že naše série má tady už tradici, příští rok se bude hrát podesáté. Z Česka vyšla na naší sérii spousta talentů jako Ondřej Lieser, Šimon Zach nebo Jiří Zuska a doufám, že úspěchy budou pokračovat,“ říkal Sir Nick Faldo, který přijel se svým týmem z Berlína, než se druhý den vydal opět na cestu do dalšího dějiště svého turnaje na Slovensko.

Po příjezdu na Dýšinu se Sir Nick rozehrál na driving range a pak nastoupil k exhibici s juniory Greensgate Golf Academy na šest jamek v systému texas scramble, které přihlížela necelá stovka fanoušků. První tři jamky hrál s Lukášem Jandou a Martinem Šikošem, s birdie na závěrečné trojce. Následující čtyřku, pětku a osmnáctku pak obešel s Danem Hlaváčkem a Kryštofem Strýčkem ve třech parech.

Po dohrání se konaly ještě exhibiční rány z bunkeru na 18. jamce. Nakonec Sir Nick symbolicky rozhoupal zvon v kapličce u osmnáctého greenu, na oslavu letošního 15. výročí otevření západočeského hřiště.

Následovala ještě tisková konference ve Školícím centru Greensgate, rozhovor pro Českou televizi z odpaliště jedničky, která jej bude vysílat v rámci pořadu Téma pro hosta 22. října , a slavnostní večeře s vedením klubu.

Na sestřih z celého dne se můžete podívat v následujícím videu:

Faldo video 2 Facebook

Na druhý den z rána se celá expedice ještě vydala na rychlou obhlídku Plzeňského Prazdroje a dále již směrem k našemu východnímu sousedovi.

Jak se Faldovu týmu spalo, když museli vyrážet už za svítání, aby viděli východ slunce z 11. jamky u Ejpovického jezera? To a ještě mnohem více z plzeňského pivovaru v následujícím videu:

Text: Čeněk Lorenc, Ondřej Svoboda, Foto - Zdeněk Sluka, Video - Jonathan Sayeb, Faldo SeriesNovinky

Sezona končí, těšíme se na další

Od soboty 21. listopadu bude hřiště uzavřeno.

Nejlepší sezóna Terky Koželuhové

Historické první dva cuty na European Tour pro plzeňskou golfistku. Naší člence se daří. Gratulujeme!

Kam dál

Greensgate

© Greensgate 2021, Design by Beneš & Michl

Greensgate Golf & Leisure Resort - Dýšina on Leadingcourses.com

Online rezervace

Příjezd
Odjezd
Rezervace ubytování
Rezervace Teetime