MENU
Novinky | Greensgate Tisková zpráva rebranding Greensgate

Tisková zpráva rebranding Greensgate

Golfové hřiště v Dýšině se mění. Hráče láká na nové jamky, rodiny na aktivní odpočinek

S koncem května se Golf Park Plzeň - Dýšina mění na Greensgate Golf & Leisure Resort, špičkové hřiště s dynamickým rozvojem zázemí, služeb a sportovních zážitků. Dýšina, která patřila od roku 2004 mezi nejlepší česká hřiště s mezinárodní reputací, tak začíná po dvanácti úspěšných letech svou novou éru.

Změna názvu souvisí s významnou přestavbou hřiště. Díky prodloužení jedné z jamek se par hřiště zvýšil na 72, byly vybudovány nové greeny, odpaliště i bunkery. Stejně tak byly rozšířeny nové cvičné plochy pro trénování a vzniklo nové zázemí včetně ubytovacích kapacit.

Měníme hřiště i služby, aby se zážitek pro golfisty stal jedinečným. Název Greensgate odkazuje k bráně do přírody, do zeleně i ke greenům, které patří mezi špičku v republice. Nová značka má za úkol podporovat náš další růst a budovat uznání na mezinárodní golfové scéně,“ vysvětluje ředitelka Martina Tvarůžková a dodává: “Čekají nás další investice do rozvoje služeb volnočasového resortu, který bude sloužit nejen golfistům ale mnohem širší skupině lidí, kteří budou moci strávit více aktivního času v přírodě.”

Hřiště se kromě pořádání mezinárodních turnajů pyšní také několika oceněními za nejlepší jamku (proslulá „ostrovní“ jedenáctka) a kvalitou služeb. Vysokou úroveň má také místní Golfová akademie - Česká golfová federace v roce 2016 vyhodnotila zde trénující mládež jako nejúspěšnější v České republice.

Resort je zároveň důležitým katalyzátorem služeb cestovního ruchu v regionu. Složení návštěvníků, kteří kromě golfu využívají také gastronomické a ubytovací služby je pestré, zhruba z 80% ho tvoří Češi, zbytek jsou hráči z Německa, Skandinávie, Velké Británie či USA. Ti na hřišti oceňují především jeho technickou náročnost a zážitek ze hry v přírodě. Jezdí sem ale i firemní klientela. „Zázemí v Dýšině ocení kromě golfistů i rodiny a sportovci, kteří vyznávají aktivní odpočinek,“ doplňuje ředitelka Martina Tvarůžková.

O Greensgate Golf & Leisure Resort

Resort byl vybudován pod původním jménem Golf Park Plzeň v letech 2003 a 2004 na severovýchodním okraji Plzně u obce Dýšina. Jeho chloubou je technicky náročné 18jamkové mistrovské hřiště, zasazené do okolní přírody lemované řekou Klabavou a Ejpovickým jezerem. Hřiště designoval přední německý architekt Christoph Städler.

Specialitou hřiště je netradiční uspořádání 18 jamek, ležících v řadě za sebou. Opravdovou perlou českého golfu je ostrovní jamka č. 11, která byla také několikrát vyhlášena „Jamkou roku“, dle čtenářů magazínu Golf Digest C&S. Nově byla přestavěna 15. jamka (změna PAR 3 na PAR 4).

Hřiště je nositelem několika ocenění: Nejlepší jamka v České republice: 2013, 2008, 2007, 2006; Nejlepší služby v České republice: 2009 a Nejlepší hřiště v České republice: 2008.

Greensgate Golf & Leisure Resort je členem Asociace golfových hřišť, která v ČR sdružuje celkem 13 resortů. Je také domovským hřištěm Greensgate Golf Clubu, řádného člena České golfové federace. V letech 2013 - 2016 hřiště hostil prestižní mezinárodní turnaje ze série Ladies European Tour. Letos v červenci bude již podruhé hostit republikový kvalifikační turnaj z mezinárodní juniorské série FALDO SERIES.

Více na www.greensgate.cz

Greensgate Golf & Leisure Resort v číslech

  • 72 PAR [označuje počet ran, na kolik by celé hřiště hrál hráč s handicapem 0]
  • celková délka 6162 m
  • 130 ha hřiště
  • 18 jamek; specialitou je 11. „ostrovní“ jamka
  • 50 elektrických buggy
  • První míček byl na golfovém hřišti odpálen 21. srpna 2004

Novinky

Turnaje pro seniory pokračují

Senior Tour je v plném proudu, další z turnajů proběhl 11. srpna na hřišti Alfrédov.

Blíží se výročí klubu a turnaj o pohár primátora

15. srpna se bude na Dýšině konat 16. výročí Greensgate Golf club - turnaj o pohár primátora města Plzně.

Kam dál

Greensgate

© Greensgate 2020, Design by Beneš & Michl

Greensgate Golf & Leisure Resort - Dýšina on Leadingcourses.com

Online rezervace

Příjezd
Odjezd
Rezervace ubytování
Rezervace Teetime