MENU
Archiv novinek Tisková zpráva rebranding Greensgate

Tisková zpráva rebranding Greensgate

Golfové hřiště v Dýšině se mění. Hráče láká na nové jamky, rodiny na aktivní odpočinek

S koncem května se Golf Park Plzeň - Dýšina mění na Greensgate Golf & Leisure Resort, špičkové hřiště s dynamickým rozvojem zázemí, služeb a sportovních zážitků. Dýšina, která patřila od roku 2004 mezi nejlepší česká hřiště s mezinárodní reputací, tak začíná po dvanácti úspěšných letech svou novou éru.

Změna názvu souvisí s významnou přestavbou hřiště. Díky prodloužení jedné z jamek se par hřiště zvýšil na 72, byly vybudovány nové greeny, odpaliště i bunkery. Stejně tak byly rozšířeny nové cvičné plochy pro trénování a vzniklo nové zázemí včetně ubytovacích kapacit.

Měníme hřiště i služby, aby se zážitek pro golfisty stal jedinečným. Název Greensgate odkazuje k bráně do přírody, do zeleně i ke greenům, které patří mezi špičku v republice. Nová značka má za úkol podporovat náš další růst a budovat uznání na mezinárodní golfové scéně,“ vysvětluje ředitelka Martina Tvarůžková a dodává: “Čekají nás další investice do rozvoje služeb volnočasového resortu, který bude sloužit nejen golfistům ale mnohem širší skupině lidí, kteří budou moci strávit více aktivního času v přírodě.”

Hřiště se kromě pořádání mezinárodních turnajů pyšní také několika oceněními za nejlepší jamku (proslulá „ostrovní“ jedenáctka) a kvalitou služeb. Vysokou úroveň má také místní Golfová akademie - Česká golfová federace v roce 2016 vyhodnotila zde trénující mládež jako nejúspěšnější v České republice.

Resort je zároveň důležitým katalyzátorem služeb cestovního ruchu v regionu. Složení návštěvníků, kteří kromě golfu využívají také gastronomické a ubytovací služby je pestré, zhruba z 80% ho tvoří Češi, zbytek jsou hráči z Německa, Skandinávie, Velké Británie či USA. Ti na hřišti oceňují především jeho technickou náročnost a zážitek ze hry v přírodě. Jezdí sem ale i firemní klientela. „Zázemí v Dýšině ocení kromě golfistů i rodiny a sportovci, kteří vyznávají aktivní odpočinek,“ doplňuje ředitelka Martina Tvarůžková.

O Greensgate Golf & Leisure Resort

Resort byl vybudován pod původním jménem Golf Park Plzeň v letech 2003 a 2004 na severovýchodním okraji Plzně u obce Dýšina. Jeho chloubou je technicky náročné 18jamkové mistrovské hřiště, zasazené do okolní přírody lemované řekou Klabavou a Ejpovickým jezerem. Hřiště designoval přední německý architekt Christoph Städler.

Specialitou hřiště je netradiční uspořádání 18 jamek, ležících v řadě za sebou. Opravdovou perlou českého golfu je ostrovní jamka č. 11, která byla také několikrát vyhlášena „Jamkou roku“, dle čtenářů magazínu Golf Digest C&S. Nově byla přestavěna 15. jamka (změna PAR 3 na PAR 4).

Hřiště je nositelem několika ocenění: Nejlepší jamka v České republice: 2013, 2008, 2007, 2006; Nejlepší služby v České republice: 2009 a Nejlepší hřiště v České republice: 2008.

Greensgate Golf & Leisure Resort je členem Asociace golfových hřišť, která v ČR sdružuje celkem 13 resortů. Je také domovským hřištěm Greensgate Golf Clubu, řádného člena České golfové federace. V letech 2013 - 2016 hřiště hostil prestižní mezinárodní turnaje ze série Ladies European Tour. Letos v červenci bude již podruhé hostit republikový kvalifikační turnaj z mezinárodní juniorské série FALDO SERIES.

Více na www.greensgate.cz

Greensgate Golf & Leisure Resort v číslech

  • 72 PAR [označuje počet ran, na kolik by celé hřiště hrál hráč s handicapem 0]
  • celková délka 6162 m
  • 130 ha hřiště
  • 18 jamek; specialitou je 11. „ostrovní“ jamka
  • 50 elektrických buggy
  • První míček byl na golfovém hřišti odpálen 21. srpna 2004

Novinky

Turnaje spřátelených klubů

Milí členové, milí golfisté,   na závěr golfové sezóny jsme si pro Vás ve spolupráci se spřátelenými kluby připravili pět...

Jak hrát Greensgate?

Jana Mergla, Head-PRO Greensgate Golf Academy, jsme se zeptali jak hrát nový Greensgate. V následujících řádcích se tak můžete dozvědět...

Kam dál

Greensgate

© Greensgate 2017, Design by Beneš & Michl