MENU
Novinky | Greensgate Extraliga družstev mužů a žen na Zbraslavi

Extraliga družstev mužů a žen na Zbraslavi

Greensgate stříbrný a bronzový!

Poslední srpnový víkend se na pražské Zbraslavi uskutečnilo vyvrcholení nejvyšší soutěže družstev mužů a žen v golfu. Naše družstva nastoupila v nejsilnějším možném složení a měla ty nejvyšší ambice. Po celou dobu turnaje panovalo horké letní počasí, které v kombinaci s velmi těžkým hřištěm hráče pořádně prověřilo.

První den byla na programu kvalifikace na rány, kterou jsme zvládli dle předpokladů a za zmínku stojí výkony hráčů Filipa Ráži a Petra Hrubého, kteří přinesli 72 (E). U žen podržely team Paťa Macková a Tereza Koželuhová, obě dvě 73 (+1).

Druhý den nás čekalo první kolo playoff proti papírově slabším soupeřům. Muži jasně přehráli zkušený team Ostravy a ženy zdolaly oslabený team Brna. Víkendové boje o medaile nás tedy neminuly a musím přiznat, že si všichni oddechli. Loňský neúspěch byl zažehnán.

V sobotu naše muže čekal tradiční rival z Hodkoviček a ženy čekalo utkání proti favoritovi z Beskydského GK. Dopolední čtyřhry jsme zvládli na výbornou. Muži vedli 2,5 ku 0,5 a ženy v závěru kola sice mírně ztratily, ale přesto držely náskok jednoho bodu. Odpolední singly proti Hodkovičkám vyzněly výrazně lépe pro naše barvy a finále bylo naše. U žen se bojovalo až do posledních jamek, bohužel pro nás skončil zápas nešťastně neboť Terka Koželuhová i Tina Davídková závěr svých zápasů již nedokázaly otočit.

Velké vyrcholení přinesla neděle. Bohužel počasí pořadatele silně zazlobilo a program musel být zkrácen do krátkého formátu, který je velmi ošidný. Pozdější průběh dne ukázal, že to bylo dobré rozhodnutí. Hra se dvakrát přerušovala pro bouřku. Utkání žen o třetí místo proti GC Hodkovičky bylo jednoznačným představením z naší strany. Stav utkání 3:0. Ženy tedy vybojovaly bronz ve složení : Paťa Macková, Terka Koželuhová, Tina Davídková, Nela Martináková, Viki Trůková, Terka Keltyčková a za team dále hrály v průběhu roku Aneta Soukupová a Miriam Barcalová. V zápase o nejcenější kov v soteži mužů nás čekal silný team Kunětické Hory, který byl papírově zkušenější a dle mnoha odborníků i silnější. Finále mužů přineslo řadu zajímavých soubojů a střetů nastupující a odcházející generace, tak jako například utkání Petra Hrubého proti ikoně jamkové hry Jakubu Barešovi. Náš reprezentant tento zápas zvládl v poměru 2/1. V dalším zápase doslova “vystřílel” z hřiště Dan Hlaváček hráče Kunětické Hory Ondru Lisého. Bohužel to bylo z naší strany vše. Naše čtyřhra se vůbec nedostala do hry a velmi rychle prohrála na 13. jamce. Kryštof Strýček bojoval proti skvěle hrajícímu soupeři až do 16 ky. Filip Ráža podlehl letošnímu mistrovi ČR na jamky Matyáši Zapletalovi po boji 3/2. Bohužel naše hráče v klíčové fázi soutěže zradilo puttování a možná se dostavila i únava z vyčerpávajícího programu. Družstvo mužů tedy končí na 2. místě a sluší se a patří  poděkovat hráčům : Lukáš Janda, David Rozlivek, Kryštof Strýček, David Soukup, Vlasta Miler, Petr Hrubý, Filip Ráža a Dan Hlaváček. Dále za team v průběhu sezony nastoupili : Adam Podkonický, Martin Šikoš, Jakub Pěč a Jakub Janda.

Kapitánem obou družstev byl Jan Mergl a vedoucím družstev Petr Strýček. Je třeba poděkovat realizačnímu teamu za odvedenou práci a nasazení a všichni věříme, že v příštím roce se nám podaří úspěch minimálně zopakovat ! Závěrem je třeba ještě poděkovat golfovému resortu Greensgate za podporu, kterou dává hráčům, právě díky ní je možné každým rokem bojovat o ty nejvyšší příčky a sestavit vždy silný team.

Posledním dovětkem se jen dívám do historie. Poslední titul plzenští hráči vybojovali před 9 lety v legendárním finále proti Mariánským Lázním. Psal se rok 2010. O rok dříve ve finále podlehli a skončili druzí. Nabízí se tedy historická paraela, že po druhém místu přijde….? Za rok budeme moudřejší…

Autor: Jan Mergl, Head PRO, foto: Zdeněk Sluka


Novinky

Finále turnaje Dýšinská žabička je zrušeno!

Finálové kolo turnaje Dýšinská žabička je kvůli koronaviru zrušeno.

Senior Triangl má vítěze, šňůra je u konce

Tour turnajů pro seniory s názvem Senior Triangl je u konce!

Kam dál

Greensgate

© Greensgate 2020, Design by Beneš & Michl

Greensgate Golf & Leisure Resort - Dýšina on Leadingcourses.com

Online rezervace

Příjezd
Odjezd
Rezervace ubytování
Rezervace Teetime